Nauczymy Cię nosić maluszka w chuście! 0
Nauczymy Cię nosić maluszka w chuście!

Nauczymy Cię nosić maluszka w chuście!

Jesteś świeżo upieczoną Mamą i już widzisz, że Twoje dziecko uwielbia bliskość i kontakt skóra do skóry? Twoje Dziecko ma już kilka tygodni i od noszenia na rękach boli Cię kręgosłup? Może to już czas, by wspomóc się narzędziem, które pomaga stworzyć niezwykłą więź pomiędzy noszącym Rodzicem a Maluszkiem, a do tego dba o zdrowie obojga? Jeśli myślisz o noszeniu dziecka w chuście, polecamy zajęcia z naszym doradcą noszenia. Tak, Gryzole to nie tylko gryzaki. To również nauka noszenia w chuście. 

Gdy trzymasz w rękach nowonarodzone dziecko, perspektywa zawiązania go w kilkumetrową chustę wydaje się pomysłem tak skomplikowanym, że… no właśnie… czasem odkładamy to na kiedyś, a potem na “zaś”. Mijają tygodnie z noworodkiem i nagle okazuje się, że przegapiliśmy najlepszy chustowy czas. Dlatego jeśli wiązanie chusty Cię przeraża, nie ma sensu rezygnować z prób zamotania noworodka! Lepiej podejść do tego zadaniowo. Nie odpalić filmik na You Tube, czy przejrzeć (o zgrozo!) papierową instrukcję dołączoną do chusty, tylko zwrócić się do specjalisty. Jak w każdej innej sprawie związanej z potrzebami noworodka. Tak się składa, że tym specjalistą jestem… ja! 

Tak, matka-założycielka Gryzoli w 2016 r. ukończyła kurs na doradcę noszenia ClauWi. Od tego czasu odwiedzam w domach mamy (lub rodziców) i ich noworodki (zdarzają się i starsze dzieci, ale najczęściej uczycie się nosić właśnie maluszki). Moimi Klientami są Rodzice z Warszawy i okolic. Zgłaszają się do mnie sami albo dostają spotkanie ze mną… w prezencie.

Chustonoszenie - po co to wszystko?

Noszenie w chuście działa korzystnie na dziecko. Stymuluje jego układ przedsionkowy (ten, który jest odpowiedzialny  za rozwój równowagi), integrację sensoryczną, wzrok i koordynację. Zaspokaja potrzebę bycia blisko matki (i to nie tylko noworodka!). Chustonoszenie dziecka dobrze wpływa i na Mamę, która prawidłowo nosząc w chuście (a one jednak noszą najczęściej i najdłużej, czy to w chuście, czy na rękach) dba również o swój kręgosłup czy regenerację mięśni dna miednicy. Dobrze zawiązana chusta to zdecydowanie coś więcej niż tylko wolne ręce!

Nauka noszenia dziecka  w chuście - jak to wygląda?

Spotkanie, na którym  Rodzice uczą się nosić w chuście to tzw. konsultacje chustowe. W ich trakcie na pewno nauczycie się co najmniej jednego chustowego wiązania. Jakiego? Tego z góry nie wiem. Wspólnie dobierzemy wiązanie, które będzie najbardziej odpowiednie i dla maluszka (a to może się zmieniać wraz z wiekiem dziecka), i dla Rodzica (bo dbanie o zdrowie Rodzica to jeden z priorytetów profesjonalnego doradcy noszenia!). 

Doradca noszenia przyjeżdża do Mamy i Dziecka przygotowany. Dlatego jeszcze przez spotkaniem poproszę Cię o wypełnienie kwestionariusza, dzięki któremu  będę miała już podstawową wiedzę na temat Twojej sytuacji, maluszka oraz Waszych potrzeb. Dzięki temu wezmę ze sobą na konsultacje wszystko co może nam być potrzebne (różne długości i rodzaje chust, czasem też nosidełka do noszenia dzieci)

Będąc już w Twoim domu najpierw wprowadzę trochę chustowej teorii. Wytłumaczę Ci dlaczego i jaka pozycja dziecka w chuście jest prawidłowa. Dobiorę indywidualne wiązanie, uwzględniające potrzeby Twoje i dziecka i pokażę ci je na profesjonalnej lalce, która wygląda (i waży!) jak prawdziwe dziecko. W końcu - nauczę Cię motać dziecko i pomogę Ci wybrać odpowiednią chustę i jej długość. Nie zostawię Cię również samej po konsultacjach. Jestem do dyspozycji Rodziców - mailowo i telefonicznie - i po naszym spotkaniu. 

Jak widzisz, w trakcie konsultacji chustowych dużo się dzieje. Najważniejszy jest jednak komfort dziecka. Jako doradcy noszenia szanujemy jego potrzeby i dostosowujemy tempo naszej pracy do sytuacji. Dlatego nie martw się, że podczas spotkania twój maluch będzie głodny czy marudny. Wszystkie czynności pielęgnacyjne możesz wykonywać w trakcie trwania konsultacji. Właśnie dlatego nasze konsultacje chustowe będą trwały ok. 2 godzin. Jeśli jest potrzeba, istnieje możliwość jego przedłużenia.

Dlaczego warto się uczyć z doradcą?

Oczywiście zrozumiałe jest, że prawie każdy Rodzic na początku swojej drogi z chustą ma obawy, pytania i wiele wątpliwości. Dlatego zamiast dochodzić do wprawy metodą prób i błędów, lepiej umówić się z profesjonalistą, który nauczy Cię motać malucha. Nauka z doradcą noszenia jest szybka, przyjemna i konstruktywna. Noszenie dziecka w chuście to bliskość, poczucie bezpieczeństwa oraz wielka przyjemność zarówno dla dziecka, jak i Rodzica. Nie czekaj więc aż dziecko trzeba będzie do chusty przyzwyczajać i umów się na konsultacje chustowe już dziś. Zapewnisz maluchowi ukojenie w trakcie tzw. “czwartego trymestru ciąży”, a sobie spokojne wejście w macierzyństwo. Tak! Chusta czyni cuda.

Daj konsultacje chustowe w prezencie

Voucher na konsultacje chustowe jest też świetnym pomysłem na prezent dla mamy i dziecka z okazji Baby Shower lub… bez okazji. W sklepie Gryzole można takie pięknie wykonane zaproszenie na naukę noszenia w chuście kupić. 

Vouchery wysyłamy do Bliskich Naszych Klientów pięknie zapakowane i z ręcznie napisanym bilecikiem (również w opcji z dołączonym Gryzolem dla Mamy i/lub Dziecka). Możesz zaproszenie na konsultacje chustowe również od nas otrzymać i wręczyć je osobiście. Radość obdarowanego będzie zapewne taka sama. Skutek również - maluszek zamotany w chustę i wolne ręce jego opiekunów. 

Umów się na naukę noszenia w chuście

Jeśli chcesz nauczyć się nosić swoje dziecko w chuście, proszę o kontakt mailowy (sklep@gryzole.pl) lub telefoniczny (tel. 510 475 127 ). Możesz też po prostu kupić usługę konsultacji chustowych w sklepie Gryzole.pl (jest tutaj). Skontaktuję się z Tobą, by ustalić szczegóły naszego spotkania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl